OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim

Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

#odeoartsmusic

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Video

Bas Ayhan Baran ve pianist Judith Uluğ ile birlikte Çaykovski Aşk Şarkıları’nı düzenledi ve CD yaptı. Almanya, Hollanda ve İspanya’da müzik ve dans festivallerinde özel gösteriler ve konserler gerçekleştirdi. 
M.S.Ü’de Estetik, Felsefe ve 19.yy. Sanat Tarihi, Çello ve küçük yaşta çello’ya başlama ve üzerine master yaptı. 
ICF "International Coaching Federation" onaylı profesyonel koçluk diplomasına sahip olan Şafak Erişkin, sahne, sanatçı, kariyer, performans, sahne psikolojisi, sanatsal gelişim alanında yetişmiş cellist ve müzisyenlere deneyim kazandırmak adına çalışmalarda bulundu. Ayrıca Türkiye Gençlik Orkestrası'nda orkestra eğitmenliği yaptı. Koçluk alanındaki çalışmalarını sahne sanatları dışında da halen kurumsal ve kişisel bazda devam eden Şafak Erişkin 12 yıl Akbank Oda Orkestrası viyolonsel grup şefi olarak görev yaptı. 

Şafak Erişkin solo ve oda müziği konserleri çalışmalarının yanı sora 1990'dan bu yana İstanbul  Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda ve BBC Proms’a davet edilen ilk Türk Orkestrası olan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrasi’nın solo çellistlik görevini sürdürmektedir.

Şafak Erişkin,  viyolonsel

İstanbul’da doğan sanatçı, 7 yaşında TRT Çocuk Korosu’nda Yücel Emas ve Cenan Akın’la müzik eğitimine başladı.  1991 yılında MSÜ Devlet Konservatuarı Viyolonsel Bölümü’nden Prof. Reşit Erzin’in öğrencisi olarak mezun oldu.  Yurtiçi ve yurtdışında A.Rudin, D. Shafran, M. Maisky, N.Gutman gibi cellistlerin masterclasslarına katıldı. 


1994'te üyesi olduğu İstanbul Kuartet ile Academia Musicale Chigiana ve Scuola di Musica di Fiesole-Firenze’de, ünlü İtalyan Kuartet’in kurucusu ve violacısı Piero Farulli tarafından Quartet Perfection programına burslu olarak kabul edildi ve iki okuldan da onur diploması aldı.  İtalyan Kuartet’ten sonra İtalya’da eğitimini ezber oda müziği çalmak üzerine yapan ilk yabancı topluluk olan İstanbul Kuartet ile Cremona Quartet, Floransa V. Gui ve Moskova Schostakovich yarışmalarına katılarak dereceler aldı. Eğitimi sırasında ve sonrasında tüm İtalya’da ve Avrupa, Amerika, Rusya ve Uzakdoğu’da sayısız konserler yaptı. Borodin Kuartet’in efsanevi cellisti  Valentin Berlinsky ile Moskova’da, Atlanta Denver Colorado Üniversitesinde ise ünlü kuartet Takacs ile çalıştı, konserler ve kayıtlar yaptı. 1997'de Brahms Yılı nedeniyle Brahms eserlerinden oluşan bir CD çıkardı.