Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Vokal, bas, gitar ve perküsyon, davuldan oluşan üçlü latin caz, swing, bossanova, samba tarzında hem güncel hem geleneksel müzikleri yorumluyor.
Vokal ve bas gitarda Asena Akan, klasik gitarda Barış Ünal ve davulda Nihal Saruhanlı yer alıyor.

Triole, çoğunluğu Portekizce sözlü repertuarı, kıvrak latin ritimleri ve Brezilya tınıları ile dinleyiciği egzotik bir atmosfere davet ediyor.

İSTANBUL'DAN

Albümler

TRİOLE 

#odeoartsmusic #iyimüziktutkusu

  ASENA AKAN  

Asena Akan, vokal & bas
Ayca Daştan, piyano
Nihal Saruhanlı, davul & perküsyon

İstanbul doğumlu Asena Akan, 5 yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı'nda klasik keman ile başladığı müzik eğitimine, İstanbul Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı Opera Bölümü’nde devam ederek 1998 yılında mezun oldu. Aynı zamanda bas gitar çalmakta olan Akan, müzikal yolculuğuna caz vokal, beste çalışmaları ve sahne performansları ile devam etmekte.


Söz ve müzikleri kendisine ait Z/Kalan etiketli ‘İstanbul’un İzleri’ (2013); ‘Golden Heart’ (2016); ‘Parçalar’ (EP-2017); 'Suya Yazdım' (Tekli-2019)  adlı albümleri  bulunmaktadır. Müzik tutkusunun yanı sıra insan davranışlarına dair duyarlılığı ve ilgisi olan Akan, bu alandaki akademik eğitimini İstanbul Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri’nde tamamladı. 10 yılı aşkın süredir, 'müziğin iyileştirici/dönüştürücü gücünü', çözüm odaklı danışmanlık yöntemleri ile sentezlediği multidisipliner yaklaşımla; farklı özellikte birey ve gruplarla çalışmalar yapmakta; çeşitli kurumlarda yaratıcı seminer ve müzik atölyeleri  düzenlemektedir.


Akan'ın 'Ses Olmak' atölyeleri, çocukların temel haklarına erişim için ürün ve hizmet geliştiren "Önemsiyoruz Derneği"nin de bir parçasıdır.  

OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim
Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

Müzik eğitimine çok küçük yaşta piyano ile başlayan, yan dal olarak çello ile devam eden ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Sahne Sanatları Müzik Toplulukları Bölümü’nü tamamlayan piyanist ve eğitmen Ayca Daştan tarafından 2016’da kurulan topluluk, üzerinde yaşadıkları toprakları anlayabilmek ve dokunabilmek için Anadolu kültürüne ait türküleri doğaçlamalarla yorumluyor.

Vokal ve basta yer alan Asena Akan’a, piyanoda Ayca Daştan ve vurmalı çalgılarda Nihal Saruhanlı’nın eşlik ettiği İSTANBUL’DAN geçmiş, günümüz ve gelecek arası döngüyü aktaran ve her seferinde değişkenlik gösteren doğaçlamalarla şekillenen konserlerinde türküleri, sevip bilenlerin yanı sıra ilk kez duyan dinleyici için de yeni bir deneyime dönüştürüyor.

Gelevera Deresi, Yüksek Yüksek Tepeler, Kerpiç Kerpiç Üstüne, Yemen Türküsü gibi
özenle seçilmiş türküleri c
az, folk ve rock müzik unsurlarıyla donatılmış doğaçlamalar ile yorumlanıyor.