Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

​​​​BiS Quartet Üyeleri

OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim
Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

#odeoartsmusic #iyimüziktutkusu


BiS QUARTET - 2 keman - viyola - viyolonsel

BiS TRiO - 2 keman ve viyolonsel / piyano - keman - viyolonsel

BiS DUO - keman - viyolonsel / piyano - keman 

BiS SOLO  arp / viyolonsel / elektro keman 

​BiS ENSEMBLE  yaylı çalgılar klasik müzik grubuBorusan İstanbul Filarmoni müzisyenlerinden kurulu olan BiS Quartet barok, klasik ve romantik dönem bestecilerinin ünlü eserlerini seslendirmektedir.


Topluluğu üyeleri, BİFO ile İstanbul'da konser sezonu boyunca gerçekleştirdikleri performansların yanı sıra dünyanın en prestijli klasik müzik festivallerinden Mozart'ın kenti Salsburg Festivali'nde, Londra'da BBC Prombs Festivali'nde yer alarak Royal Albert Hall'de ve 2016 Şubat ayında gerçekleştirdikleri Avrupa turnesi sırasında Viyana Concert House'da verdikleri konserlerde edindikleri deneyimleri ile özel davet ve etkinliklerde çok nitelikli dinletiler gerçekleştirmektedir.


Geniş repertuarı ile programa ve isteğe göre tek kişilik arp dinletisinden, 2 kişilik duo, trio, quartet veya beş - sekiz kişilik yaylı çalgılar ensemble ve nefesli çalgıların katılımıyla da sinfonietta olarak konserler vermektedir. Tüm açılış, lansman, event, özel davet ve kokteyllerde gerçekleştirdikleri seçkin dinletilerde klasik müziğin yanı sıra tanınmış tango, caz ve Anadolu ezgileri düzenlemeleri ile renkli bir konser sunmaktadır.  

İzmir 9 Eylül Üniversitesi viyolonsel bölümünden mezun olan sanatçı Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası viyolonsel grubu üyesidir. Orkestra çalışmalarının yanı sıra oda müziğine duyduğu ilgi ile Türkiye'de bir çok dörtlüde yer aldı. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası üyesi olduğu yıllarda kurdukları kuartet ile konserler verdi. 2006 yılında girdiği BİFO ile 2010 yılında Salzburg Festivali Açılış Koseri'nde ve 2014'te Londra'da gerçekleştirilen BBC Proms Festivalinde çaldı. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali ve Leyla Gencer Şan Yarışması Final konserlerin'de görev aldı.

​​Özlem Gürsoy 

viyolonsel

İstanbul Ün. Dev. Konservatuvarı'nda eğitimine başlayan sanatçı 1999'da Almanya’daki Bremen Müzik Akademisi Gençlik Orkestrası’nda çalmaya hak kazandı.  2004’te Fransa’da Yuri Gandelsman'ın öğrencisi oldu.  Almanya’da Beethoven Festivali’ne katıldı. Ayrıca Sergei  Kalyanov, Yuri Semenov, Alex Brussilovsky’den oda müziği eğitimi gördü. 2005-2007 yılları arasında Borusan Quartet üyesi olarak Alban Berg Quartet'ten Gerhard Schulz ve Julliard Quartet'ten Samuel Rhodes ile çalıştı. 2010’da Floransa’da  Tuscan International Youth Orchestra’da grup şefi olarak görev yaptı.  2009’da yüksek lisansını tamamlayan Öykü Koçoğlu, BİFO ve Notre Dame de Sion Oda Orkestrası'nda grup şefi olarak, ayrıca 2011 yılında kurduğu Lepidus Quartet ile yurtiçi ve yurtdışı konserlerine devam etmektedir.

​​Öykü Koçoğlu

viyola

Hacettepe Ün. Dev. Konservatuvarı Keman Bölümün’den mezun olan Tülay Karşın Paris'te Lille Konservatuvarı’nda oda müzigi eğitimi gördü. Paris, Ankara ve İstanbul’da bir çok resital ve oda müziği konserleri gerçekleştirdi. İstanbul’da Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ve Enka Sinfonietta'da grup şefi olarak orkestra üyesi oldu. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın kurulduğundan bu yana görev yapan sanatçı BİFO ile dünyaca ünlü birçok sanatçıya eşlik etti.

Tülay Karşın, günümüzde en başarılı müzik öğrenme yöntemi olarak kabul edilen Suziki Yöntemi ile Kadir Has Üniversitesi’nde verdiği dersler ile çocuklara özel çalışmalara ve keman eğitimciliğine devam etmektedir.  

Kerem Beralp 

keman 

​​​Tülay Karşın 

keman

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında Keman eğitimini tamamladı. Master çalışmalarını Victor Pikaizen ile yaptı. Hacettepe Akademik Orkestrası'nda 2. Keman grup şefi ve konsertmaister olarak profesyonel müzik hayatına 1997 yılında başladı. Yurt içi ve yurt dışı birçok konserler verdi. 2002 yılından itibaren Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nda 2. Keman grup şefi yardımcısı olarak çalışmaktadır. BİFO ile 2010 yılında Salzburg Festivali Açılış Koseri'nde ve 2014'te Londra'da gerçekleştirilen BBC Proms Festivalinde çaldı.