Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Video

Borusan Quartet Basın Yansımaları

Albümler

Borusan Quartet'in İdil Biret ile gerçekleştirdiği Schumann Quintet albümü 2014 Aralık'ta Avrupa'da ve Türkiye'de satışa sunuldu.

​​Diğer video linkleri

Borusan Quartet Yaylı Çalgılar Dörtlüsü 

2005 yılında Prof. Gürer Aykal öncülüğünde kurulan topluluk Albanberg Quartet, Juilliard Quartet, Jashua Epstein ve Maxim Vengerov gibi topluluk ve sanatçıların ustalık sınıfına katıldı. 
2015'te 10. yılını kutlayan Borusan Quartet İstanbul'da Süreyya Operasında sürdürdüğü düzenli konserlerin yanı sıra, yurt içi ve yurtdışında gerçekleştirdikleri turnelerle de dikkat çekiyor. Topluluk Rheingau, Schleswig-Holstein, Merano, Mozart, Bodensee, İstanbul ve Ankara müzik festivallerine katıldı; Tonhalle (Zürih), Carnegie Hall, Le Corum (Montpellier), G.Verdi Hall'da (Milano), Tokyo ve Shimonoseki Kültür Merkezi Kaze Hall gibi önemli onser salonlarında sahne aldı.
2010 yılında ilki düzenlenen Andante Dergisi Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Oda Müziği Topluluğu Ödülünün ve yine aynı yıl New York'ta Carnegie Hall'da finali gerçekleşen 2010 ICMEC Uluslararası Oda Müziği Topluluğu Yarışması'nda birinci olarak altın madalya sahibi oldular.
Meliha Doğuduyal, Oğuzhan Balcı, Mahir Çetiz, Turgay Erdener, Özkan Manav, Alper Maral, Turgut Pöğün ve Hasan Uçarsu'nun Borusan Quartet için besteledikleri yapıtların ilk seslendirilişini gerçekleştirerek Türkiye'nin çağdaş müzik repertuvarına da topluluğun 2013'te çıkardığı Saygun, Aykal, erkin, adlı CD'leri büyük beğeni kazandı.
Oda müziği partnerleri arasında İdil Biret, Aleksey Igudesman & Hyung-ki Joo, Itamar Golan, Valentin Erben, Gülsin Onay, Hüseyin Sermet, Ruşen Güneş, Reto Bieri, Toros Can, Ferhan-Ferzan Önder ve Muhiddin Dürrüoğlu gibi çok değerli müzisyenler bulunan topluluk, Türk bestecilerinin önemli bir yer aldığı, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip.