Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

#odeoartsmusic #iyimüziktutkusu

Videolar

OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim
Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

BURCU HANCIsoprano  

Basın Yansımaları & Konserler

Burcu Hancı, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Ardından özel olarak kabul edildiği Prof. Dr. Mustafa Yurdakul’un yüksek lisans programını 2014’te birincilikle tamamladı. Aynı yıl Yunanistan’da Greek Opera Studio’nun dinletilerinde birinci seçilerek Genç Sanatçı Programı’na ve festival konserlerine davet edildi. Bu program kapsamında Verdi’nin ‘La Traviata’ operasından ‘Violetta’ rolü, Donizetti’nin ‘Lucia di Lammermoor’ operasından ‘Lucia’ rolünden bölümler ve özel olarak seçildiği Ravel’in 'L’enfant et les sortileges’ adlı eserinden ‘Fire’ rolünü seslendirdi.

2015’te İtalya’da Vincenzo Scalera ile çalışmaya başladı. L’Academia del Belcanto Programı için çok sayıda İtalyan opera şarkıcısı arasından ilk sekize girdi ve burada ünlü isimler ile çalışma fırsatı buldu.

2016’da Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın daveti üzerine, Şef Patrick Souillot yönetimindeki ‘Yeni Yıl Konseri’nde sahne aldı. Aynı yıl Litvanya’da, Litvanya Ulusal Filarmoni Orkestrası’nın canlı yayın konserlerinde gösterdiği başarı nedeniyle Türkiye adına takdir kazandı. Hamburg’da Bergedorfer Muziktage Yaz Festivali’nde Mozart’ın Sihirli Flüt Operasında ‘Gece Kraliçesi’ ve Saraydan Kız Kaçırma Operası’nda ‘Konstanze’ rollerini seslendirdi. Aralık ayında Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’ da gerçekleştirilen Yeni Yıl Konseri’nde Arkas Trio ile sahne aldı.

2017’de Zorlu PSM’de, şef Antonio Pirolli yönetimindeki Bosphorus Sinfonietta eşliğinde, dünyanın değişik ülkelerinden özel olarak seçilen opera solistleri ile birlikte Yeni Yıl Gala Konserini gerçekleştirdi. İzmir Ulusal Genç Solist Yarışması’nda ‘Genç Profesyonel’ kategoride tek kadın finalist olarak, şef Tulio Gagliardo Varas yönetimindeki Gala Konserini gerçekleştiren Burcu Hancı, yarışma kapsamında Rengim Gökmen ve Murat Göksu yönetiminde konserler gerçekleştirdi. 45. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nde Çellistanbul ve Berlin Filarmoni Orkestrası çello sanatçılarının birlikte gerçekleştirdiği Aya İrini konserinde Villa Lobos’un 5 numaralı Bachianas Brasileiras eserini seslendirdi. Şef Başak Doğan yönetimindeki Chromas ve besteci Esra Baskaya Oygur’un daveti üzerine, ‘The Cry’ Güzelleme ve Sabahın Seherinde Ötüyor Kuşlar düzenlemelerini Barselona’da seslendirdi. Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın gerçekleştirdiği Güllü Şövalye Operası orkestra versiyonunda ‘Marschallin (cover), Marianne' rolünü seslendirdi.

2018’de Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile birlikte Alban Berg’in ’Sieben frühe Lieder’ eserini seslendirdi. 17 Mayıs’ta gerçekleşen BİFO ‘Leyla Gencer Anısına’ konserinde, Puccini’nin Gianni Schicchi Operasında ‘La Ciesca’ rolünü seslendirdi. Burcu Hancı Luciana Serra, Eva Mei, Giuseppe Sabbatini ve Renato Bruson ile ses ve stil çalışmalarına devam etmektedir.