Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Dört usta çellistin biraraya gelerek kurdukları Çellistanbul ve perküsyon virtüözü Burhan Öçal'ın birlikte sahne aldığı konserlerde klasik müzik otantik ritimlerle buluşuyor.
2017’de 45. İstanbul Müzik Festivali’nde, dünyanın en iyi orkestralarından biri kabul edilen Berlin Filarmoni’nin viyolonsel dörtlüsüyle birlikte konser verecek olan Çellistanbul, 2002 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Borusan Filarmoni çello sanatçısı Murat Berk tarafından kuruldu. Bugüne dek Türkiye’nin dört bir yanında dinleyicilerle buluşan topluluk İstanbul Müzik Festivali’nin yanı sıra Eskişehir, D-Marin ve Kıbrıs Müzik Festivallerine konuk oldu. Adeta bir mozaiği andıran repertuvarları ile Julian Lloyd Webber, Xavier Phillips, soprano Pervin Çakar gibi solistlerle konserler veren Çellistanbul, Moskova’da Nazım Hikmet’in 50. ölüm yıl dönümünde çok özel bir dinleti gerçekleştirdi.
Murat Berk, Melih Kara ve Ediz Şekercioğlu'nun yanısıra, Borusan Filarmoni’nin solo çellisti ve Borusan Quartet üyesi, çello adam lakaplı Çağ Erçağ gibi dört usta çellist ve dokunduğu her alanda kalitesi ile imza atan ünlü perküsyon virtüözü Burhan Öçal’ın çello darbuka atışmaları ve soloları ile unutulmaz bir sahne performansı ortaya koydukları konserde klasik batı müziğinden tangoya, Anadolu ezgilerine ve klasik Türk müziğine uzanan özenle seçilmiş repertuarı seslendiriliyor.    

Konser videoları için resimlerin üzerine tıklayınız...

Çellistanbul & Burhan Öçal ​


Viyolonsellerin güçlü ve derin tınılarını baştan çıkaran vurmalı çalgılar ile Bach'tan Nihavent Longa'ya