Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim
Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

​​Konserler

​​Albüm Kaydı

​​​​Can Okan, piyano & orkestra şefi

#odeoartsmusic #iyimüziktutkusu

​​Videolar


Schubert 

​Impromptus


dinlemek için

2011 yılında Finlandiya’da Jorma Panula’nın orkestra şefliğinde ustalık sınıfına katıldı. Aynı yıl İdil Biret ile birlikte Cesar Franck'ın Cinler Senfonik Şiir adlı eserinin iki piyano versiyonunu seslendirdi. İdil Biret'in solist olarak yer aldığı konserde orkestrayı yönetti. 2013'te Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nı, 2014 ve 2015 yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nı ve yine 2015 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nı yönetti.

Can Okan, piyano ana sanat dalında doktora eğitimine devam ettiği MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda, orkestra şefliği bölümünde araştırma görevlisi olarak ve devlet sanatçısı İdil Biret ile düzenli çalışmalarına devam etmektedir.

Piyano öğrenimine Meliha Doğuduyal ile başlayan Can Okan, 1997’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdi. Buradaki eğitimi süresince Özkan Manav ve Mehmet Nemutlu'nun aralarında bulunduğu genç çağdaş Türk bestecilerinin piyano eserlerinin ilk seslendirilişlerini gerçekleştirdi. 2005'ten itibaren piyano eğitimiyle beraber, Prof. Gürer Aykal’dan orkestra şefliği dersleri almaya başladı.
2007 yılında Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı yöneterek, orkestra şefi olarak ilk konserini verdi. İdil Biret, Dmitri Alexeev, Emanuel Ax, Arnulf von Arnim, Nikolai Demidenko, Aydın Esen, Claudius Tanski gibi ünlü piyanistlerin düzenlediği ustalık sınıflarına katıldı.

​Prof. Metin Ülkü ile piyano ana sanat dalındaki yüksek lisans çalışmalarını ve Prof. Gürer Aykal ile orkestra şefliği bölümünde lisans öğrenimini 2009 yılında tamamlayan Can Okan, 2009-2011 yılları arasında Stockholm Royal College of Music'de Orkestra Şefliği Anasanat Dalı'nda gördüğü yüksek lisans öğrenimi süresince Daniel Harding, Jan Risberg, B.Tommy Andersson gibi orkestra şefleri ile çalıştı ve İsveç’te bir çok orkestra ile konserler verdi.

Bir Romantik Gezgin olarak Schubert


Can Okan ilk albüm kaydında Schubert'in 1827 yılında yayınladığı dört parçalık bölümlerden oluşan op.90 ve op.142 numaralı Impromtus'ları yorumluyor.
"Schubert çalışmamda yol göstermesi ile ilham kaynağı olan büyük piyanist Idil Biret'e; bu kaydın gerçekleşmesinde desteğini benden esirgemeyen değerli müzikseverler Murat Soylu, Sedef Soylu ve
Berç Birışık'a ve manevi desteği ile bana güç veren annem ile ablama içtenlikle teşekkürlerimi sunarım."
Can Okan