Odeonarts Müzik Etkinlikleri & İletişim

Klasik Müzik ve Caz Sanatçıları & Konser Organizasyonu

OdeonArts Music

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Emin Fındıkoğlu, yaşam boyu başarı ödülünü aldığı 22. İstanbul Caz Festivali Açılış Konseri için kurduğu “Emin Fındıkoğlu + 12” orkestrası 2015'te bir araya gelerek çalışmalarına başladı. Trompet, trombon, saksofon, piyano, kontrbas ve davuldan oluşan 14 kişilik etkileyici topluluk konserlerinde eşine ender rastlanan bir caz ziyafeti sunuyor.  

Emin Fındıkoğlu + 12

Emin Fındıkoğlu +12 Vimeo

​Röportaj - Basın Yansımaları 

​Güliz Arslan - Hürriyet - 4.12.2016

Murat Beşer - Cumhuriyet

KONSERLER

Hürriyet Röportajı

Şenova Ülker ve İmer Demirer gibi ülkemizin kendi dallarında en ünlü isimlerinin yer aldığı orkestrada trompette ayrıca Barış Doğukan Yazıcı, trombonlarda Işık Üstündağ, Ebru Kennington ve Didem Yılmaz, saksofon bölümünde Duru Tuna, Çağdaş Oruç, Barış Ertürk, Meriç Demirkol, kontrbasda Volkan Topakoğlu, davulda Ekin Cengizkan ve vokalde uzun yıllardır Emibn Fındıkoğlu ile çalışan genç şarkıcı Meltem Ünel yer alıyor. 
Repertuarında Emin Fındıkoğlu’nun özenle seçip düzenlemelerini yaptığı şarkıların yanı sıra Concision ve Acayip Karayipler (birkaç yıl önceki Antil adaları turnesinin izlenimleri) adlı iki parça ve ayrıca Arif Mardin'in 1950'lerin sonlarında Boston'da big band için yazdığı ve kendisine bir kopyasını verdiği Night in Tunisia düzenlemesi bulunuyor. İstanbul Caz Festivali'nin ardından, Bursa Nilüfer Caz Festivali, Gümüşlük Suda Caz Festivali, Kuşadası Caz Konseri, Beylikdüzü Belediyesi Caz Günleri'nde konserler gerçekleştiren topluluk albüm kayıt çalışmalarını sürdürüyor.
 

​Murat Beşer - Cumhuriyet - 9.12.2016

Videolar

OdeonArts İstanbul klasik müzik caz konser organizasyon etkinlik