Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

​Emin Fındıkoğlu, yaşam boyu başarı ödülünü aldığı 22. İstanbul Caz Festivali Açılış Konseri için kurduğu “Emin Fındıkoğlu + 12” orkestrası 2015'te bir araya gelerek çalışmalarına başladı. Trompet, trombon, saksofon, piyano, kontrbas ve davuldan oluşan 14 kişilik etkileyici topluluk konserlerinde eşine ender rastlanan bir caz ziyafeti sunuyor.  

Emin Fındıkoğlu + 12 Big Band

Güliz Arslan Röportajı için tıklayınız - Hürriyet - 4.12.2016

Murat Beşer - Cumhuriyet
Hürriyet Röportajı

Şenova Ülker ve İmer Demirer gibi ülkemizin kendi dallarında en ünlü isimlerinin yer aldığı orkestrada, trompette ayrıca Barış Doğukan Yazıcı, trombonlarda Işık Üstündağ, Ebru Kennington ve Hüseyin Çakır, saksofon bölümünde Duru Tuna, Çağdaş Oruç, Barış Ertürk, Serhan Erkol, kontrbasda Volkan Topakoğlu, davulda Ekin Cengizkan ve vokalerde genç caz şarkıcıları Melisa Kral ve Zeynep Kuyumcu yer alıyorlar.
İstanbul Caz Festivali'nin ardından, Bursa Nilüfer Caz Festivali, Gümüşlük Suda Caz Festivali, Kuşadası Caz Konseri, Beylikdüzü Belediyesi Caz Günleri, Enka Sanat buluşmaları, 2017 Akbank Caz Festivali'nde ve 2018 İKSEV İzmir Avrupa Caz Festivali'nde büyük kitlelerle buluşan
Emin Fındıkoğlu +12, liderlerinin 80. yaşında Taksim'deki bir caz klübünün sıcak atmosferinde periyodik konserler dizisi planlıyor. 

Murat Beşer Röportajı için tıklayınız - Cumhuriyet - 9.12.2016