Murat Beşer - Cumhuriyet
Hürriyet Röportajı

Şenova Ülker ve İmer Demirer gibi ülkemizin kendi dallarında en ünlü isimlerinin yer aldığı orkestrada, trompette ayrıca Barış Doğukan Yazıcı, trombonlarda Işık Üstündağ, Ebru Kennington ve Hüseyin Çakır, saksofon bölümünde Duru Tuna, Çağdaş Oruç, Barış Ertürk, Meriç Demirkol, kontrbasda Volkan Topakoğlu, davulda Ekin Cengizkan ve vokalerde uzun yıllardır Emin Fındıkoğlu ile çalışan genç şarkıcı Meltem Ünel ve yeni vokalisti Zeynep Kuyumcu yer alıyor. 
İstanbul Caz Festivali'nin ardından, Bursa Nilüfer Caz Festivali, Gümüşlük Suda Caz Festivali, Kuşadası Caz Konseri, Beylikdüzü Belediyesi Caz Günler, Enka Sanat buluşmaları ve 2017 Akbank Caz Festivali'nde konserler gerçekleştiren Emin Fındıkoğlu +12 albüm kayıt çalışmalarını sürdürüyor. 

Murat Beşer - Cumhuriyet - 9.12.2016

#odeoartsmusic

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Emin Fındıkoğlu + 12 Big Band

​Güliz Arslan - Hürriyet - 4.12.2016

OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim

Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler 

​Emin Fındıkoğlu, yaşam boyu başarı ödülünü aldığı 22. İstanbul Caz Festivali Açılış Konseri için kurduğu “Emin Fındıkoğlu + 12” orkestrası 2015'te bir araya gelerek çalışmalarına başladı. Trompet, trombon, saksofon, piyano, kontrbas ve davuldan oluşan 14 kişilik etkileyici topluluk konserlerinde eşine ender rastlanan bir caz ziyafeti sunuyor.