OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim
Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

Videolar

#odeoartsmusic #iyimüziktutkusu

İstanbul’da dogan Esra Kayıkçı 1999 yılında müzik teorisi ve gitar eğitimine başladı. Trakya Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde okuduğu 2002-2006 yılları arasında 3 yıl boyunca İzmir Bergama’da bulunan Allianoi kurtarma kazısında görev aldı. 2008’de  Allianoi’nin sular altında kalmaması için müziği kendisine ait olan Su Perisi Şarkısı'nı besteledi. Su Perisi Şarkısı, Allianoi’ye mektuplar adlı kitapla birlikte cd olarak yayınlandı.
Daha sonra Elif Çağlar ile caz vokal çalıştı. Sheila Jordan ve Mark Murphy gibi büyük isimlerin workshop’larına katıldı. 2011’de Akbank'ın düzenlediği “Jamzz” adlı yarışmada yarı finale kaldı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi 11. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali’nde sahne aldı.
Esra Kayıkçı’nın, aranjörlüğünü ve müzik direktörlüğünü Ercüment Orkut'un üstlendiği, şarkı sözlerini Mehmet Karadağ ile birlikte yazdığı kendi bestelerinden oluşan ilk albümü ‘’Bozgun Hatıra’’ Kabak & Lin Records etiketi ile 2016’da yayınlandı.
Sanatçı aynı yıl İsviçre'de Angelique Kidjo'nun jüri başkanı olduğu dünyanın en prestijli yarışmalarından 50. Montreux Jazz Vokal Yarışması'nda yarı finalist olarak sahne aldı.​
2017'de Amerika’da Mike Stern, Randy Brecker ve Lenny White'ın jüri üyeliği yaptığı Made in NY Jazz Competition Solo Vocal kategorisinde “Birincilik Ödül”nü kazandı. 

vokal, kontrbas, saksofon, trombon, piyano, gitar

Amerika’da jüri üyeliğini Mike Stern, Randy Brecker ve Lenny White'ın yaptığı 2017 New York Made in Jazz Yarışması'nda vokal dalında “Birincilik Ödül"nü alan Esra Kayıkçı ilk solo albümü Bozgun Hatıra ile müzikseverlere masalsı bir yolculuk vadediyor.
Pop, Rock ve Swing tonları arasında dinamik geçişlere sahip albüm, renkli altyapısını caz çatısı altında kurguluyor. Bozgun Hatıra, kentli insanın iç yolculuğu, yorgunluğu ve umudunun aşk temasında birleştiği müzikal bir öyküleme olarak karşımıza çıkıyor.
Esra Kayıkçı (vokal), Uraz Kıvaner (piyano), Yahya Dai (saksofon), Hakan Kamalı (gitar), Ebru Kenington (trombon)

 

Esra Kayıkçı Band,   

Basın Yansımaları & Konserler

Esra Kayıkçı, şarkı yazarı, vokal ve kontrbas  

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR