Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

​​“Müzik Bizi Yeniden Birleştirir” teması ile Kasım 2018’de başlayan Sainte Pulcherie Konserleri 2019 – 2020 Konser sezonunda ayda bir sürekli konserler dizisine dönüştü.
Sainte Pulcherie Konserleri programlarında, yoğun emek, disiplin ve evrensellik unsurları taşıyan caz ve caza yakın türlere ve zaman zaman klasik müziğe yer veriyor.


İstanbul’un her dönem kültür ve sanat merkezi olan

Beyoğlu | Taksim’de bulunan Sainte Pulcherie Fransız Lisesi bünyesindeki konser salonunda gerçekleşen Sainte Pulcherie Konserleri, kendi dallarında önde gelen sanatçıları ve müzik topluluklarını geniş kitlelerle buluşturarak kültürel anlamda olanak ve herkesçe ulaşılabilir bir değer yaratmayı ve ayrıca bu köklü okulun eski ve yeni mezunlarını bir araya getirerek sanat çerçevesinde buluşturmayı amaçlıyor.


​OdeonArts Müzik ve İletişim girişimi ve organizasyonu ile 2019 sezonunda "Güneşin Sofrasında" adlı Müzikli gösterisi ile Genco Erkal ve Tülay Günal'ı ağırlayan konserler dizi Kasım ayında "İstanbul'dan" adlı üç kadın müzisyenden oluşan caz grubunu ağırladı. Aralıkta konserinde Feryal Önal'ın solistliğinde "İstanbul Kainat Radyosu" sahne aldı. Ocak 2020'de Borusan Quartet konseri ve Şubat ayında Akbank Caz'ın desteği ile Türkiye'de cazın duayeni Emin Fındıkoğlu'na 80. Yaş Günü Armağan Konseri ile "Emin Fındıkoğlu +12" orkestrası yer aldı.

 

Sainte Pulcherie Konserleri'nin Mart ve Nisan 2020 programları tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.

​​OdeonArts Müzik & İletişim'in kurucusu Sabâ Sümer,

Sainte Pulcherie Fransız Orta Okulu ve Saint Benoît Fransız Lisesi'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Bölümü'ne girdi. Üniversite yıllarında yarı zamanlı olarak İntertex Fuarcılık'ta çalışmaya başladı. Ardından Bodrum'da deniz turizmi alanında yat işletmeciliği kurdu ve mavi yolculuk gezileri düzenledi.

2002'de Borusan Sanat bünyesinde kültür ve sanat alanında çalışmaya başladı. 120 kişilik müzisyen kadrosu ile Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın yanı sıra Borusan Oda Orkestrası, Borusan Boruları Caz Orkestrası ve Borusan Quartet'in sanat yöneticiliğini Orkestralar Müdürü olarak 

14 yıl yürüttü. 

2005'te Bilgi Üniversitesi, Avusturya Kültür Ofisi, British Counsil, Fransız Kültür Merkezi ve Hollanda Başkonsolosluğu'nun içinde yer aldığı, Avrupa Kültür Derneği ve Europist Kültürel İşbirliği Platformu ve merkezi Amsterdam’da bulunan European Cultural Foundation - ECF’in katkılarıyla gerçekleştirilen Kültür ve Sanat Yönetimi (Culture and Art Management) eğitimleri aldı.

Gelecek Etkinlikler 

Sainte Pulcherie Konserleri 

Sainte Pulcherie Konserleri 

​2019 - 2020 Sezonu

Türkiye'nin ilk özel senfonik orkestrası olan Borusan İstanbul Filarmoni'nin ilk Orkestra Müdürü olarak, kuruluşundan itibaren çalıştığı sürede Gürer Aykal, Suna Kan, İdil Biret, Emin Fındıkoğlu, Fazıl Say, Güher - Süher Pekinel, Cem Yılmaz, Ali Poyrazoğlu, Gülsin Onay, Alexander Rudin, Maxim Vengerov, Lang Lang, Juilliard String Quartet, George Zamphir, Dino Saluzzi, Brandford Marsalis, René Fleming, Elina Garanca, Victoria Mullova, Ömer Faruk Tekbilek gibi dünya çapında birçok sanatçı ve  yüzlerce orkestra müzisyeni ile çalıştı. 2014'te Borusan Sanat'tan ayrıldı.
2014 - 2016 arası Borusan Quartet'in menajerliğini kurum dışından sürdürdü. Aynı yıl OdeonArts Müzik ve İletişim'i kurdu.​

​Saba Sümer, Sainte Pulcherie Konserleri Sanat Direktörü, Notre Dame de Sion İstanbul OrkestraSion Uluslararası Piyano Yarışması Onur Kurulu üyesi, PWN İstanbul Profesyonel İş Kadınları Derneği ve Avrupa Kültür Derneği üyesidir.

Sainte Pulcherie Konserleri | Güneşin Sofrasında

OdeonArts Müzik & İletişim | OdeonArts Music Management &PR

​Nitelikli müziğin desteklenmesi ve daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmasını amaç edinen OdeonArts Müzik ve İletişim, önde gelen klasik müzik ve caz topluluklarının tanıtımını ve festivaller, sanatsal etkinlikler, kültür merkezleri, özel toplantı ve davetlerde konser organizasyonlarının yönetimini gerçekleştirmektedir.  

Ayrıca müzik yoluyla iletişim programları, eğitim, sosyal sorumluluk ve kurumsal tanıtım projeleri geliştirmektedir.

OdeonArts Müzik & İletişim