OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim

Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

#odeoartsmusic

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Meriç Demirkol Istanbul Sextet - Jazz Standarts

Videolar

Meriç Demirkol 1980'de Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Korosu'na girdi ve Prof. Muzaffer Arkan ile çalışmaya başladı. 1983'te Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı yarı zamanlı Piyano Bölümü'ne girerek Prof. Ersin Onay'dan piyano, Prof. İlhan Baran ile solfej ve armoni dersleri aldı. Ardından 1986'da Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Obua Bölümü'ne girerek İrfani Özdemir ile obua çalışmaya başladı. Solist seçme sınavını kazanarak Vivaldi'nin la minör obua konçertosunu seslendirdi.
1991'de babasi Reşat Demirkol ile saksofon çalismaya basladi. Ilk caz konserini Amerikan Kültür Merkezi'nde "jazz without fear" adlı grubu ile verdi.

1995'te Chuck Henderson ile saksofon çalisti. Ayrıca 1991-96 arasi oda müzigi çalısmalarında bulundu. 
1995'te Bilkent Sahne Sanatlari Fakültesi'nden onur belgesi alarak mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Obua Bölümü'nü kurdu ve ögretim görevlisi oldu. Obua ve oda müzigi dersleri vermeye başladi.

2000'de grubu Bagdat Avenue ile 5. Roxy Müzik Yarışması'nda birincilik ve jüri özel ödülü aldı. Istanbul Caz Festiveli'nde yine bu grupla konser verdi. 2

2007 yılında Estonya’nın başkenti Tallin’de yapılan “Uluslararası Genç Caz Vokalistleri ve Enstrümantalistleri” Yarışması’nda ikinciliği elde etti.
11. ve 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivaline İstanbul Superband ile katılan Demirkol, halen İstanbul Superband ve İstanbul Radyosu TRT Caz Orkestrasi'nda çalışmalarına devam etmektedir.