Mezzo soprano Ekin Bezirganoğlu ve piyanist Senem Zeynep Ercan' dan oluşan İstanbulied, şiir ve müziği, vokal ve piyanoyu bir araya getiren lied repertuarının yanı sıra ve özenle seçtikleri Anadolu ezgileri, Klasik Türk Müziği ve Tango eserlerinin piyano - vokal düzenlemelerini dinleyiciyle buluşturuyor.

Ekin Bezirganoğlu, müzik yaşamına 1999 yılında İzmir Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman ve piyano çalarak başladı. Lise öğrenimini sürdürürken, şarkı söylemeye duyduğu yoğun istek üzerine İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Özlem Çabuk ile ilk şan derslerini aldı. 2005’te İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları ve Opera Bölümü’nü kazandı ve İzmir Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Nurgün Baburhan ile öğrenim hayatına devam etti. 2007’de Amerika’daki Summer Arts Festivali’nde sahnelenen Carmen ve Lucia Di Lammermoor operalarında sahne aldı. 
2009 yılında henüz 3. sınıf öğrencisi iken İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl gerçekleşen İZDOB 23. Uluslararası İzmir Fesavali’nde de Şef Paolo Villa yöneaminde “Imeneo” söyleyerek sahne aldı.  
Yrd. Doç. Alper Kazancıoğlu rejisörlüğünde “Defol-u Zevkler” müzikalinde ve  İZDOB Şef Tulio  Gagliardo Varas yöneaminde “Kadının Fendi Kadıyı Yendi” oyununda rol aldı. 

Mozart: Als Luise die briefe k. 520
Brahms: Manchenlied op.107 no. 5
Brahms: Auf dem kirchhofe op.105
Brahms: Liebestreu op.3 no 1
Cesar Cui: Ici Bas op. 54
Tchaikovsky: None but the lonely heart op. 6 no. 6
Tchaikovsky: Deception op. 65 no. 2
Schubert: Gretchen am spinnrade op. 2 D. 118
Schubert: Die Liebe hat gelogen
R.Hahn: Barcheta
R. Hahn: A Chloris
Tchaikovsky:Snova kak prezhde odin op. 73 no. 6
G. Faure: Au bord de l'eau op. 8 no. 1
Mompou: Damunt de tu nomes les flors
Poulenc: Les Chemins de l'amour
Kurt Weill: Youkali

Suna: Necip Celal Andel

(Düzenleme: Orcun Orcunsel)
Kırık Gönül

(Düzenleme: Orcun Orcunsel)
Muammer Sun: Seni sevdim diye
Hasan Uçarsu: Yasamak ne güzel şey
Turgay Erdener: Sabahın seherinde
Turgay Erdener: Sen sen sen
Elazığ, Harput Türküsü: Pencerden kar geliyor

(Düzenleme: Uğraş Durmuş)
Selanik Türküsü: Bülbülüm altın kafeste

(Düzenleme: Uğraş Durmuş)

Senem ​Zeynep Ercan, piyano

2010 ‐ 2012 yıllarında İTÜ TMDK’da öğretim görevlisi olarak yardımcı piyano dersi verdi. Halen bağımsız olarak sürdürdüğü çalışmalarının yanı sıra piyano eğitmenliği de yapmaktadır. Farklı türlerdeki kadın vokal müziğine dinleyici olarak duyduğu merak, 2014 yılında bir araya geldiği mezzo soprano Ekin Bezirganoğlu’yla bugünkü Istanbulied projesine uzandı.  

Piyano çalışmalarına Bursa’da Fethiye Sanlıkol ile başladı. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde lise, Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca 1992-2006 yılları arasında kompozitör Ali Darmar’la piyano çalışmalarını sürdürdü. 2002 yılında İTÜ MİAM bünyesinde Devlet sanatçısı piyanist Ayşegül Sarıca’yla  ‘piyano performans’ dalında yüksek lisans çalışmalarını tamamlayarak aynı kurumda doktora eğitimine başladi. 2011 yılında doktor ünvanı aldı. 2006-2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Memphis Üniversitesi’nde burslu olarak doktora programına devam etti.  Bu kurumda piyano çalışmalarını piyanist Sam Viviano’yla sürdürdü.
Ayrıca; Sheila Page, Catherine Vickers, Pamela Mia Paul gibi piyanist/pedagoglarla çalışma fırsatı buldu. Pek çok solo, oda müziği konserlerinde ve stüdyo kaydında yer aldı, Türk ve Amerikalı çağdaş bestecilerin eserlerinin ilk seslendirmelerini gerçekleştirdi.
2012 yılında İstanbul ve Essen’de çağdaş Alman ve Türk bestecilerinin oda müziği eserlerinin seslendirilişinde yer aldı. Borusan Müzik Evi, İstanbul Filarmoni Konserleri, Karşıyaka Operası ve İzmir Ahmet Adnan Saygun Konser Salonu’nda oda müziği konserleri verdi.

Repertuvar

ISTANBULIED  

Videolar

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

​Ekin Bezirganoğlu & Senem Zeynep Ercan

​Ekin Bezirganoğlu, mezzo-soprano

Dokuz Eylül  Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak “Carmen” seslendirdi. 2010 yılında Uluslararası Sedat  - Güzin Gürel Lied Yarışması’nda 3.oldu. Ayrıca ‘En İyi Türk Eseri Yorumu’yla  Jüri Özel Ödülü’nü  kazandı.2010 yılında mezun olduğu konservatuar eğiami boyunca İtalyanca, Almanca,   Fransızca, Rusça, İngilizce, İspanyolca ve Türkçe birçok eseri repertuarına katarak, 30’dan fazla şan konseri verdi ve bir çok workshopa katıldı.    
Lisans eğiamini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğream görevlisi Prof. Dr. Güzin Gürel ile şan derslerine devam etti. Halen bağımsız çalışmalarının yanısıra şan eğitmenliğine devam etmektedir.    2014 yılından bu yana piyanist Senem Zeynep Ercan ile bir araya gelerek oluşturduğu Istanbulied projesi ile konser çalışmalarını sürdürmektedir.