Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Türkiye’de Brezilya müziğine ait vurmalı çalgıların ve Brezilya müziğinin öncüsü olan Jozi Levi, ilk müzik eğitimine 7 yaşında klasik piyano dersleri ile başladı. 12 yaşında pop ve rock tarzı müzikler ilgisini çekti ve piyanodan orga geçti. English High School'daki ortaokul yıllarında Carlos Santana'nın etkisi altında kaldı ve vurmalı çalgılara merak duydu. Lise yıllarında Caz, Brezilya ve Latin müziklerini dinlemeye başladı. İngiltere'de yüksek öğrenimi sırasında üniversite konserlerinde ve Türkiye'deki ilk grubu Jazz Junior'da elektronik piyanoda yer aldı. İngiltere'de Brunel Üniversitsinden Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi ve Türkiye'ye döndüğünde Paco de Lucia ekibinden Carlos Benavent ve Jorge Pardo ile İstanbul'daki konserlerde yer aldı.
Profesyonel müzik yaşamına Uğur Yücel'in etkisi ile Uğur Yücel & Sezen Aksu Show'da başladı. Ardından Kayahan'ın konser ve albüm çalışmalarında yer aldı. Brezilyalı ünlü perküsyon ustası Cyro Baptista ve piyanist Marcos Silva'dan Brezilya müziği ve vurmalı çalgılar eğitimleri aldı.

​Melis Sökmen, Ercüment Vural ve Tuğba Önal ile birlikte Pasaporte Latino'yu kurdu. Emin Fındıkoğlu ve Detant projesi ile Akbank Caz Festivali ve İstanbul Caz Festivalin'nde yer aldı. Kerem Görsev, Kenan Doğulu ve Volkan Konak albümlerinde konuk olarak Brezilya ritimleri ile yer aldı.

​Birlikte çalıştığı diğer sanatçılar arasında ünlü Latin starları Rodrigo Rodriguez, Amik Guerra, Armando Miranda, Frankie Morales, Alfredo de la Fe bulunmaktadır.

Bossa Nova, Pagode, Samba, MPB, ve Baiao stillerinde müzik yapan grubu Jozi Levi Brazil Project'i 2008'de kurdu.

2009'da kurumlara yönelik Ritm Atölyelerine ve 2010'da Musica Brasileira adlı Brezilya müziği radyo programını Açık Radyo için hazırlayıp sunmaya başladı. Jozi Levi, 2013'te Brezilya'nın en önemli liyakat nişanlarından biri olan Ordem de Rio Branco nişanı ile ödüllendirilmiştir.

JOZİ LEVİ, Bate Bumbo Brezilya vurmalı çalgılar topluluğunu kurup Türkiye’de bir ilki başlattı. DJ alt yapı müzikleri eşliğinde Elektronica, Latin-House, Tribal-House vb. müzik türlerini Brezilya vurmalı çalgılarlıya birleştirdi. Daha sonra da, işin daha özüne inerek, tamamen akustik ve sadece Brezilya’nın Samba Batucada ritmlerinin çalındığı repertuarlar oluşturarak gösteriler düzenledi.

JOZİ LEVİ BRAZİL PROJECT

OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim
Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

BATE BUMBO

#odeoartsmusic #iyimüziktutkusu

JOZİ LEVİ BASIN YANSIMALARI