Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Hacettepe Üniversitesi’nde Tufan Tolga ile viyolonsel eğitimine başladı, Şahin İzzet Nazlıaka ile devam etti. 2004-2006 yılları arasında Hacettepe Senfoni Orkestası’nda görev aldı. 2004 yılında Selanik’te düzenlenen Dimitria Festivali’ne yer katıldı. 2006 yılında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaya başladı. “Türkiye-Güney Kore Ellinci Dostluk Yılı” etkinlikleri kapsamında Güney Kore’de altı konser gerçekleştirdi. Şölen Dikener, Frieder Lenz ie viyolonsel, Prof. Çetin Ayda ile oda müziği çalıştı. İzmir Yaşar Üniversitesi III. Oda Müziği Yarışması’nda Birincilik Ödülü aldı. 2008 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nı kazanarak grup şefi yardımcılığına yükseldi. 2009’da ise Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’na kabul edildi. Yurtiçi ve yurtdışında solo ve oda müziği konserlerine devam eden Bişer, çalışmalarına halen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İstanbul OrkesraSion ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda devam etmektedir.

Yılmaz Bişer, viyolonsel

​​​​İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Ani İnci ile viyola eğitimine başlayan sanatçı 1999 yılında Almanya’daki Bremen Müzik Akademisi Gençlik Orkestrası’nda çalmaya hak kazandı.  2004’te Fransa’da Russian Music School’da Yuri Gandelsman'ın öğrencisi oldu.  Almanya’da Beethoven Festivali’ne katıldı ve orada Peter Gülke, Helmuth Rilling ve Krzysztof Penderecki gibi şeflerle çalıştı. Ayrıca Sergei  Kalyanov, Yuri Semenov, Alexander Brussilovsky’den oda müziği eğitimi gördü. 2005-2007 yılları arasında Borusan Quartet üyesi olarak Alban Berg Quartet'ten Gerhard Schulz ve Julliard Quartet'ten Samuel Rhodes ile çalıştı. 2010’da Floransa’da  Tuscan International Youth Orchestra’da grup şefi olarak görev yaptı. Cemal Reşit Rey Senfoni, İstanbul Devlet Senfoni, Bursa Bölge Senfoni, Orkestra İstanbul, Milli Reasürans Oda Orkestrası, İstanbul Sinfonietta, Aşkın Ensemble, Eskişehir Belediye Senfoni, Şişli Belediyesi Senfoni, Işık Üniversitesi Oda Orkestrası gibi bir çok orkestarda yer aldı. 2009’da yüksek lisansını tamamlayan Öykü Koçoğlu, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Notre Dame de Sion Oda Orkestrası'nda grup şefi olarak, ayrıca 2011 yılında kurduğu Lepidus Quartet ile yurtiçi ve yurtdışı konserlerine devam etmektedir.

Öykü Koçoğlu, viyola

Çağlar Haznedaroğlu Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Daniya Kaynova ile keman eğitimine başladı ve Veceslav Kayno ile oda müziği çalışmıştır. Litvanya Klaipeda Üniversitesi’nin düzenlediği oda müziği festivaline katıldı. İzmir Yaşar Üniversitesi III. Oda Müziği Yarışması’nda Birincilik Ödülü aldı. 2007-2008 ve 2012 yıllarında Cem Mansur yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nın yurt içi ve yurt dışı konserlerinde çaldı. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Mersin Devlet Opera ve Balesi ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda sözleşmeli sanatçı görev yaptı. 2010 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu ve aynı yıl Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın açmış olduğu sınavı en iyi derece ile kazandı. 
Halen Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, İstanbul OrkestraSion ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda keman sanatçılığına devam eden Haznedaroğlu ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. 

2018'den bu yana Berlin Filarmoni Orkestrası 1. keman grubunda yer alan Hande Küden, ​​​Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Daniya Kaynova ile keman eğitimine başladı. Sanatçı daha sonra Veceslav Kayno ile oda müziği çalıştı. II.  Gülden Turalı Keman Yarışması’nda, XIV. Edirne Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması’nda, Necdet Remzi Atak Keman Yarışması’nda, Yaşar Üniversitesi III. Oda Müziği Yarışması’nda ve X. Uluslararası Independent Individualis gibi çeşitli yarışmalarda Birincilik Ödülü aldı. Türkiye’deki bütün orkestralarla solist olarak birçok konser verdi, Cem Mansur yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası, İstanbul-Essen Gençlik Senfoni Orkestrası, Türkiye-Almanya Gençlik Orkestrası’nda başkemancı olarak yer aldı. Berlin Konzerthaus’da ve Beethovenfest Bonn’da Hüseyin Sermet ve Efe Baltacıgil ile Beethoven Triple Konçerto'yu seslendirdi. Hochschule für Musik Hanns Eisler’de Lucia-Loeser bursunu kazandı.  İKSV’nin Aydın Gün Teşvik Ödülü’ne layık görüldü. Çalışmalarına Hanns Eisler Berlin’de Prof. Stephan Picard ile devam eden Küden, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda ve Deutsches Symphony Orchesterakademie’de yer aldı. 

Çağlar Haznedaroğlu, keman

Hande Küden, keman

Lepidus Ensemble 

Ülkemizdeki oda müziği yapılanmasının gelişimine katkıda bulunmak ve genç topluluklara öncülük etmek amacıyla 2011 yılında kurulmuş olan Lepidus Quartet, Hande Küden (1. keman), Çağlar Haznedaroğlu (2. keman), Öykü Koçoğlu (viyola) ve Yılmaz Bişer (viyolonsel)’den oluşmaktadır. İlk konserini Ankara’da gerçekleştiren grup, 2012 yılında İzmir Yaşar Üniversitesi tarafından düzenlenen, aralarında jüri üyesi olarak Prof. Lukas David,Dr. Kürşad Terci, Christos Grimpas, Yorgos Kanalidis, Vittorio Bresciani, Nics Zafranas, Fancesco Diodovich gibi tanınmış isimlerin bulunduğu Oda Müziği Yarışması’nda Birincilik Ödülü aldı ve İngiltere’de Liverpool’da ve İtalya’da Como’da konser verme hakkı kazandı. Aynı yıl Temmuz ayında Güney Kore’nin Yeosu kentinde düzenlenen Expo fuarında iki konser gerçekleştirdi.