Naci Özgüç yönetimindeki Osnabrueck Senfoni Orkestrasının seslendirdiği Ahmed Adnan saygun'un Yunus Emre Oratoryosu CD kaydı, Türkçe olarak Ağustos 2015'te müzik marketlerde satışa sunuldu. 

Ekim 2001’de Fazıl Say’ın Nazım Oratoryosu’nun dünya promiyeri, Naci Özgüç yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Devlet Çok Sesli Korosu ve TRT Çoksesli Korosu tarafından seslendirildi ve eserin CD kaydı gerçekleştirildi. Özgüç’ün gerçekleştirdiği dünya prömiyerleri arasında önemli yer tutan diğer bir eser Sabri Tuluğ Tırpan’ın 2007 Mevlana yılı nedeniyle bestelediği  “Mevlana – Simyacı” adlı senfonik şiiridir. Özgüç bu eserin ilk seslendirilişini 29 Mart 2007’de Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, Antalya Devlet Opera ve Balesi Korosu, Ziya Azazi, Sabri Tuluğ Tırpan ve Sertab Erener’in katkılarıyla gerçekleştirdi.


Aralık 2011’de Almanya’nın Osnabrück şehrinde yönettiği A.A.Saygun’un Yunus Emre Oratoryosu yılın “En Başarılı Yabancı Kaydı” seçildi ve konserin CD kaydı yapıldı. Osnabrück Morgenland Festivali’ne sürekli olarak her yıl davet edilen sanatçı, Mart 2013’te Çin’de Türkiye Yılı Açılış Projesi konserlerinde Pekin ve Şangay’da aranjör, orkestra şefi ve müzik direkörü olarak görev aldı.
2014’te Lions Konfederasyonu tarafından “Yılın En Başarılı Orkestra Şefi” ödülüne layık görüldü. Aynı yıl 10. D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde Fazıl Say’ın Hermiyas/Yunus Sırtındaki Çocuk adlı sahne eserinin dünya prömiyerini Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdi.

Videolar

​​​Albümler

Naci Özgüç, şef ​

Müzisyen bir ailede doğan gelen Naci Özgüç, opera sanatçısı annesinin yönlendirmesi ile çok küçük yaşta müziğe adım attı ve ilk piyano derslerini 4 yaşında almaya başladı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Rengim Gökmen’in öğrencisi oldu. 1987 yılında konservatuarın Piyano ve Kompozisyon Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Amerika’da İndiyana Üniversitesi Müzik Okulu’na kabul edildi ve 1990’da Orkestra ve Opera Şefliği Bölümü’nden master derecesini alarak mezun oldu.

#odeoartsmusic #iyimüziktutkusu

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim
Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller