Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Videolar

Melisa Uzunarslan, keman, elektro keman  

Melisa Uzunarslan, 10 yaşında girdiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Keman ve Kompozisyon bölümlerini birincilikle bitirdi. Aynı üniversitede Yüksek Lisans Keman Bölümü'nde eğitimine devam etti ve 2010'da pekiyi dereceyle mezun oldu. Ardından öğretim görevlisi olarak çalışmanın yanı sıra yurt dışında ve Türkiye'de birçok orkestrada yer aldı.

Solo keman ve yaylı çalgılar grubu ile albüm ve film müzikleri çalışmaları yaptı.  

Çok yönlü beste çalışmaları olan sanatçı 1 numaralı Keman ve Piyano Sonatı'nın yanı sıra diğer yapıtlarını da seslendirdikleri oda müziği grubu ile Borusan Müzik Evin'nde “Melisa Uzunarslan Chamber Works” adı altında bir konser verdi. Elektronik müzik için bestelediği yapıtlarından “Existence Aware” isimli elektronik – akustik eseri 20. Halıcı Beste yarışmasında da 3.lük ödülünü kazandı.

​Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası 2. keman grubu sürekli üyesi olan sanatçı ayrıca solo elektro keman & DJ çalışmaları ile sahne almakta ve kurduğu Artİstanbul grubu ile klasik müzikten popular şarkılara uzanan bir repertuar seslendirmekdir.