Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

SELİM SELÇUK ORKESTRASI

"BABAMIN ŞARKILARI" REPERTUVAR

​"Çeşitli formlarda bestelediği her biri birbirinden değerli 100'ü aşkın eseriyle büyük bir bestekâr ve son yüzyılın kendinden sonrakilere de örnek olmuş önemli ses icracısı Münir Nurettin Selçuk, mikrofon kullanmadan, ayakta okuyarak verdiği konserlerinde ortaya koyduğu üslubu ve tekniği ile solo icrada bir dönüm noktası oluşturmuştu."


Günümüz gençlerinin, Münir Nurettin Selçuk’u yakından tanıması, yapıtları hakkında bilgi edinmesi amacıyla düzenlenecek olan, sanatçının müziği ve yaşamının konu edileceği seminer ve söyleşilerde orta öğrenim ve üniversite düzeyindeki öğrenciler taş plakla tanışacak.
Selim Selçuk'un gerçekleştireceği bu buluşmalarda, sanatçının dostlarının anlatımıyla sergilenecek olan sanat dünyası, çalışkanlığı, örnek duruşu, cemiyet hayatı, şıklığı, dönemin konserleri ve İstanbul'u hakkında anılar dile getirilecek. Besteci, icracı ve gazelhan Münir Nurettin Selçuk'un Türk Müziğine katkılarından, yurt içi ve yurt dışı konserlerinden söz edilecek.
1928'de Paris dönüşü 368 eserin plak kayıtlarını gerçekleştiren sanatçının, dinleyenlerin kalbine hitap eden olağanüstü güzellikteki sesinden CD kayıtları dinletilecek.

Selim Selçuk Orkestrası "Babamın Şarkıları"   Münir Nurettin Selçuk Eserleri

​​Selim Selçuk Orkestrası "Babamın Şarkıları" konserlerinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu sanatçılarından Lütfiye Özer kemençe, Ege Gamze Yıldız tambur, Hakan Hataylı ve Merve Utandı Kalkan solist, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu'undan Bülent Özbek ney, Serdar Bişiren perküsyon ve İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'ından Ayşe Ayan kanun, Erman Türkeli piyano ve Selim Selçuk perküsyonda yer alıyor. Ayrıca Güzin Değişmez, Münip Utandı, Yaprak Sayar gibi değerli konuk solistler ve sürpriz isimleri ağırlayan orkestranın Nisan ayında Summart Sanat Merkezi'nde verdiği konserde konuk solist Atakan Akdaş, Haziran 2017'de Zorlu PSM'de verdiği konserde Dilek Türkan ve Atakan Akdaş'tı.

Konuk Solist : ADNAN MUNGAN

Selim Selçuk, dört yaşında Jirayir Arslanyan’dan piyano dersleri almaya başladı. Galatasaray Lisesi'nde okuduğu ortaokul yıllarında ağabeyi Timur Selçuk’un kurduğu orkestrada perküsyon çalarak profesyonel müzisyenliğe adım attı. Daha sonra İstanbul Gelişim Orkestrası’nda çalan sanatçı, Güzel Sanatlar Akademisi Heykel Bölümü'nde Şadi Çalık atölyesinde girdi. Bir buçuk yıl sonra, buradan Türk Müziği Devlet Konservatuarı'na geçti ve Kani Karaca'nın öğrencisi oldu.​ ​1979-1981 yılları arasında Brooklyn Müzik Konservatuvarı'nda eğitimine devam etti. 1983’te New York’tan Türkiye’ye döndü ve çalışmalarını caz müzisyeni olarak sürdürdü.

"Taş Plaklar ve Gençlerle Münir Nurettin Selçuk Söyleşileri"

*KALAMIŞ *

AZİZ İSTANBUL
*KANDİLLİ YÜZERKEN UYKULARDA
*BİRAZ KÜL BİRAZ *KÖR KUYULAR.

*AHESTE ÇEK KÜREKLERİ MEHTAB UYANMASIN
*SÖYLE SEVGİLİ *NE DOĞAN GÜNE *KALAMIŞ
*ENDÜLÜS TE RAKS
*AŞIKA BAĞDAT SORULMAZ
*OTOMOBİL UÇAR GİDER *ERDİ BAHAR
*BİLMEM BU GÖNÜLLE BEN *GÜL YÜZÜNDE GÖRELİ

*BAHÇEMDE AÇILMAZ
*HAYAT GENÇLİK BOYUNCA

*HATIRLA MAZİYİ MESUDU
*GİTTİN DE BIRAKTIN BENİ *YAR SENDEN KALINCA AYRI
* İSTİNYE KÖRFEZİNDE.

Konuk Solist : ATAKAN AKDAŞ

​​1989-1992 yılları arasında Arnavutköy'de kurduğu Naima Jazz Club’da pek çok müzisyenle birlikte konserler veren sanatçı, 1992 yılında 2. defa gittiği Amerika’da 10 yıl kaldı ve New York’ta Mannes College Of Music’te Billy Hart ve Kenwood Dennard’la çalıştı., Birdland, Auggie’s, Bar 55, CBGB’s, Pyramid Club, Downtime, Kingdom Hall, Don Hill’s, Brownies, Atlantic City gibi tanınmış yerlerde sahne aldı. Kopenhag-Tuborg Jazz Festivali, Baku Jazz Festival ve İstanbul Caz Festivali gibi festivallere davet edildi. 

​​​Müzik çalışmalarının yanı sıra babası Münir Nurettin Selçuk’un eserleri üzerine 2015'te NTV Radyo'da "Bir Tatlı Huzur Almaya Geldik" adlı program dizisini hazırlayan ve sunan Selim Selçuk, bu programları aynı yıl televizyona taşıdı. TRT Müzik kanalında yayınlanan "Babamın Şarkıları" adlı televizyon programınında Münir Nurettin Selçuk'un eserleri sunuldu ve müzik yaşamı üzerine söyleşiler yer aldı. Münir Nurettin Selçuk'u hem gençlerimize hem de dünya çapında tanıtmayı amaçlayan sanatçı, buna yönelik kurduğu Selim Selçuk Orkestrası ile eserlerini seslendirmektedir. Bu eserlerin ayrıca caz yorumlarının yer aldığı konserler gerçekleştirmektedir.

ORKESTRA ve KORO

"Babamın Şarkıları" TRT Müzik Kanalı TV Programları

Selim Selçuk ​Röportaj ve Basın Yansımaları 

Videolar