Selin Demirel 

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

İstanbul’da doğan Selin Demirel 2006 yılında klasik müziğe 8 yaşında gitar eğitimi ile başladı. 11 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Prof. Eldar İSKENDEROV ile viyolonsel eğitimine başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın İlköğretim bölümünden birincilikle mezun oldu.


17 Haziran 2012 tarihinde İKSV’nin düzenlemiş olduğu “Açık Konservatuvar” etkinliğine katıldı. Litvanya’nın Vilnius şehrinde 22 Temmuz - 30 Temmuz arası düzenlenen “Vivace Vilnius” festivaline katıldı. Burada Ignacy Grezelazka ile çalıştı ve Hungarian Rhapsody eserini ensemble solisti olarak çalmaya hak kazandı. Istvan Varga,Maria Kliegel, Wolfgang Boettcher, Henrik Brendstrup, Larissa Groeneveld, Dennis Parker, Marco Misciagna, Anatoli Krastev, Susan Varga, Sinan Dizmen, Tilmann Wick, Elinor Frey ve Ditta Rohmann’ın ustalık sınıflarına aktif katıldı. Almanya, İsviçre, Macaristan, İtalya, Litvanya ve Türkiye’nin bir çok yerinde konserler verdi. Yeditepe Üniversitesinin Orhan Şallıel yönetimindeki senfoni orkestrası 17.05.2013 tarihli gençlik konseri solisti olarak seçildi ve J. Christian Bach Çello Konçertosu'nu orkestra ile seslendirdi.


2016’da Collegium Musicum der VHS Reckenberg-Ems orkestrası ile Haydn 1 numaralı Viyolonsel Konçertosunu seslendirdi.

Edirne'de her yıl düzenlenen Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği yarışmasında üçüncülük kazandı. Bu konser 20 Ocak 2014 tarihinde TRT 3 Radyo’da yayınlandı. 2014 - 2015 öğretim yılında Detmold Hochschule für Musik yüksek okulunun ‘jungstudentHochbegabtenzentrum’ (üstün yetenekli genç öğrenci) bölümüne burslu olarak kabul edildi. Burada Prof. Alexander Gebert’in sınıfında eğitimine devam etmektedir. Selin Demirel 2015 yılında Ela Cansu Bekgöz ile kurdukları ‘Fernweh Duo’ isimli oda müziği grubu ile çalışmalarına devam etmektedir.