Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı fagot ve kompozisyon bölümlerinden mezun olmuştur. Çeşitli orkestralarda uzun süreler çalışan Everes, aktif olarak İBB Orkestralar Müdürlüğü Oda Müziği Topluluğu'nda fagot sanatçısı olarak görev almaktadır. Perküsif enstrümanlara çocuk yaşlardan beri ilgi duyan Everes, Silva Quartet'le bu ilgisini de sahneye taşımıştır. Kendi söz ve müziklerini yaptığı alternatif pop rock tarzındaki albümü 2016 Aralık ayında piyasaya çıkmıştır.

*Edvar Grieg- Morgensittimmung

*Edvar Grieg- Anitra's Dance

*Edvar Grieg- İn the Hall of the Mountain King

* Astor Piazzolla- Oblivion

* Julio Sanders- Adios Muchachos

* Astor Piazzolla - Libertango

* Carlos Gardel - Por Uno Cabeza

* Asık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım (vokal-bendir)

* Hasan Tunc - Ben Seni Sevdiğimi (vokal-bendir)

* Münire Tarabuş-Batum (toplu vokal-bendir-vokal)

* Kevser Hanım - Nihavend Longa

* Cahit Berkay - Alyazmalım (bendir)

* Paul Desmond - Take Five  (jazz standart)

* Hoyt Curtin - Filinstones

* Glen Miller-In the Mood (jazz standart)

* Jim Henson / Sam Pottle - The Muppets Show Theme * Alf Clausen-The Simpsons 

* Carl S. Stalling-Looney Tunes

* Santuri Ethem Efendi - Sehnaz Longa (bendir)

*Sting - English Man in Newyork

*Zeguinga Abreu- Tico Tico

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu dört kadın müzisyenin bir araya gelerek oluşturduğu Silva Quartet 2010 yılında kuruldu. Yurt içinde ve yurt dışında konserler gerçekleştiren topluluk, ülkemizin ilk ve tek tahta üflemeli kuvartet olma özelliğini taşıyor. Yöremizin müziklerini evrensel müzik ile buluşturan, klasik müziğe farklı üsluplarıyla yeni bir soluk kazandıran Silva Quartet, Türkiye’yi en güzel şekilde temsil etmeyi amaçlıyor. Konserlerinde, seslendirdikleri klasik repertuvarın yanı sıra, özenle seçtikleri klasik müzik, Türk müziği, caz, tango, film müzikleri ve popüler müzik parçalarını sentezledikleri özgün repertuvarlarını, perküsif enstrümanlar ve vokalle çeşitlendirerek sıra dışı bir performans sunmaktadır. Silva Quartet, dünyaca ünlü, enstrüman üretici firması, Bg France’ın resmi Türkiye sanatçı grubudur .  

2009 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndan mezun olan Özensoy, lisans eğitiminin ardından master seviyesine kabul edilmiştir. Kariyerine oda müziği ve senfoni alanında yoğunlaşan Özensoy, birçok masterclass, kayıt ve projede yer almıştır. Çalışmalarına 2010 yılından beri aktif olarak İBB Orkestralar Müdürlüğü Oda Müziği Topluluğu'nda devam etmektedir.

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Müzik hayatına Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda başlayan Kozak, ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na yatay geçiş yaparak eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok orkestra ve solo konser performansında yer almıştır. Kariyerini oda müziği ve orkestra üzerine yoğunlaştırmış olan Kozak, batı ve türk müziğinin çeşitliliğini gösterecek projeleriyle çalışmalarına İBB Orkestralar Müdürlüğü Oda Müziği Topluluğu'nda devam etmektedir.

HANDE EVERES, fagot

Silva Quartet  

DUYGU KOZAK, flüt

BESTE ÖZENSOY, obua

Dünyaca ünlü klarnet firmaları Bu et Crampon, Vandoren ve Bg France'ın Türkiye artisti olan Nuvasil, 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı master seviyesinden mezun olmuştur. Bugüne kadar birçok solo konser, masterclass ve seminerler vermiş, klarnet yarışmalarında juri üyeliği yapmıştır. Rotary Genç Müzisyenler Yarışması ve Sliven Oda Müziği yarışmasında birincilik ödülleri kazanmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Terakki Vakfı okullarında klarnet öğretmenliği yapmıştır. 2011 yılından beri İBB Orkestralar Müdürlüğü Oda Müziği Topluluğu'nda çalışmalarına devam etmektedir.

Videolar

MERVE NUVASİL, klarnet

Repertuvardan Örnekler

Flüt, Obua, Klarnet, Fagot Dörtlüsü