Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim
Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

#odeoartsmusic #iyimüziktutkusu

​​Repertuar

François-Clément Théodore Dubois (1837-1924) : Terzettino  “5.30
Sir Arnold Edward Trevor Bax (1883-1953) : Elegiac Trio “9.30
Jacques François Antoine Ibert (1890-1962) : 2 Interludes (for flute, violin & piano/harp  “8.10
Maurice Ravel (1875-1937) : Sonatine for flute, harp and cello (viola) “13.38 

​​Günsu Özkarar, viyola
2008 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi viyola ana sanat dalından mezun oldu. O yıl “interkulturellen Dialogs culture jam’ adlı etkinlik için, üyesi olduğu Jungenc Filarmoni Orkestrası’nın Yaylı Dörtlüsü olarak Almanya’da Weimar’a davet edildi ve orada konser verme şansı edindi. Sonrasında İsviçre’ye taşındı ve Hocshule der Künste Bern’de Prof. Ulrich Eichenauer - Patrick Juedt’in viyola sınıflarında yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisansı sırasında okuldaki pianolu dörtlüsüyle Bern’de düzenlenen oda müziği seçmelerini kazanarak, Maja Nosowska & Elzbieta Gajewska masterclassına katılıp, Excellence Chamber Music Day ‘de çalmaya hak kazandı. Orchester der HKB ve Schweizer Jugend Sinfonie Orchestra’sında çalarak, Christopher Warren­Green, Bruno Weil, Daniel Klajner, Jos van Immerseel, Kai Baumann gibi orkestra şefleriyle Avrupa’nın farklı şehirlerinde konserler verme deneyimi edindi. Tatjana Masurenko, Michael Kugel, Mikhail Volchok, Ruşen Güneş, Çetin Aydar, Danel Quartet, Marco Misciagna, Michel Michalakakos, Apple Hill Quartet, Siegfried Führlinger gibi hocaların ustalık sınıflarına katıldı. The World Youth Orchestra, Greek Turkish Youth Orchestra, The Women Orchestra of Switzerland, Concours Europeen des chefs de Brass Band Ensemble, Bilkent Youth Symphony Orchestra, Bilkent Youth Virtuosos gibi ensemble/ orkestralarda ve Young Euro Classic, Schloss/Beuggen International Music Fest, Schlern International Music Fest, Bayreuth Youth Talented Artists ́s Music Fest, The Turco-British Association Bach Günleri, Bodrum Klasik Müzik Festivali, Datça Uluslararası Müzik Akademisi, T.R.N.C. Malta Dostluk Günleri, Klasik Keyifler Oda Müziği Festivali, Ayvalık Uluslararası Müzik Festivali gibi etkinlik ve festival konserlerinde yer aldı. Günsu Özkarar, The World Orchestra’nın bir üyesi olarak yurtdışı turnelerine katılmakta, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Doçent Beste Tıknaz’la doktora çalışmalarına devam etmekte ve oda müziği grupları Trio Pax ve Trio Tını ile konserler vermektedir.

Meriç Dönük, arp
Aldığı klasik arp eğitimini 2008 yılında fakülte ve bölüm birinciliği ile tamamlayan Meriç Dönük, klasik müziğin yanı sıra caz ve Türk müziğine de oldukça ilgi duymuştur. Arpın sahip olduğu zengin efekt yelpazesini bu tür müziklerde de kullanmanın gerekliliğine inanan Dönük, solo ve oda müziği çalışmalarının yanısıra doğaçlamaya dayalı eserlere de repertuvarında yer vermektedir. 2007 yılında kurulan Arp Sanatı Derneği ‘nin kurucu ve Yönetim Kurulu üyelerindendir. Aynı zamanda 2011 yılından beri Dünya Arp Kongresi Türkiye Muhabirliği görevini devam ettirmektedir. 2011 yılında Şirin Pancaroğlu ile Elişi albümünü çıkarmıştır. 2008’de Hollanda’da düzenlenen X. Dünya Arp Kongresi’ nde “modern müzik” kategorisinde Türk besteci M.Ali Uzunselvi’nin “Çengir” adlı yapıtının dünya prömiyerini gerçekleştirmiştir. 2008 yılında Slovenya, 2004 yılında Makedonya’ da yapılan uluslararası arp yarışmalarında ikincilik ödülüne ve yine 2004’te Avrupa Kültür Teşvik Ödülü’ne layık görülmüştür. Solo konserlerini yurtiçi ve yurtdışında aktif olarak sürdüren Meriç Dönük, 2014’ ten bu yana Trio Pax ile çalışmalarına da devam etmektedir. 

Zeynep Keleşoğlu, flüt
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Halit Turgay’ la başladığı flüt eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda devam ederek 2007 yılında mezun oldu. İngiliz flütist William Bennett’ in yaz okulu başta olmak üzere, Emmanuel Pahud, Andrea Oliva, Jean Ferrandis, Davide Formisano, Siobhan Grealy gibi dünyaca ünlü flütçülerin ustalık sınıflarına katıldı. 29. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, Genç Solistler Dizisi kapsamında “Dolce Quartet” ile konser verdi. Aynı grupla 2000 yılında Edirne’de düzenlenen Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması’nda dereceye girdi. 2002 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği Genç Solistler Dizisi’ nde  yer almaya hak kazandı. 2002 yılından beri üyesi olduğu “Marsyas Flüt Dörtlüsü” ile İş Sanat Kültür Merkezi ’nin oda müziği dalında düzenlediği seçmeleri kazanarak 2003 yılda ‘Parlayan Yıldızlar Serisi’nde konser verdi. Aynı yıl İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği Minifest isimli çocuklar için açıklamalı konserler serisinde yer aldı. 4. ve 5. Afyon Karahisar Müzik Festivali’ ne davet edildi. 2008 yılında katıldığı seçmeleri kazanarak Amerika’da düzenlenen Sieur Du Luth Müzik Festivali'nde orkestra üyesi olarak yer aldı. 2009 yılında İstanbul Klarinet Korosu ile Cecile Chaminade’ın Concertino’ sunu, 2012 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediye Senfoni Orkestrası eşliğinde Flütist Halit Turgay’ la Franz Doppler’ in Rigoletto Fantasy adlı eserini seslendirdi. 2013 ve 2014 yıllarında Ayvalık Uluslararası Müzik Festivali'nde solist olarak ve oda müziği konserlerinde yer aldı. Akbank Oda Orkestrası, İstanbul Filarmoni ve Şişli Senfoni Orkestrası’nda görev almış olan Zeynep Keleşoğlu; 2008 yılından beri Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda solo piccolist, 2011’den beri Orkestra Sion’ da solo flütist olarak görevini sürdürmekte, Trio Pax ve Marsyas Flüt Dörtlüsü ile konserler vermektedir.

Trio Pax

Zeynep Keleşoğlu, flüt 

Günsu Özkarar, viyola 

Meriç Dönük, arp​


Trio Pax (Latince: Barış), müziğin birleştirici gücünün evrensel bir barış elçisi olduğuna inanan üç genç müzisyen tarafından 2014 yılında kuruldu. Flütün esrarengiz renkleri, viyolanın derin ve içten tınısı ile arpın ilahiliğinin birlikteliği tarih boyunca birçok besteciye ilham kaynağı olmuştur. Grup, bu zengin repertuvarı dinleyici ile buluşturmayı hedeflemektedir.