OdeonArts Müzik Etkinlikleri & İletişim

Klasik Müzik ve Caz Konserleri, Özel Dinletiler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler ve Festivaller 

#odeoartsmusic

Odeonarts Müzik Hizmetleri & PR

Videolar

​​​Ateek Ensemble Albüm​

Zina Asfour, piyano​

Ürdünlü piyanist Zina Asfour, Paris'te Sorbonne 'da müzikoloji ve Ecole Normale Alfred Cortot 'da piyano eğitimi aldı. Ardından Londra'da Trinity College Müzik Okulunda, piayano bölüm başkanı ünlü piyanist Philip Fowke ile çalıştı.
Ayrıca Claudio Arrau'nun öğrencisi tanınmış eğitimci Ruth Nuy, Raymond Banning, Eric Vidonne ve Colette Fernier gibi tanınmış piyano öğretmenlerinden dersler aldı. Pascal Roge, Eric le Sage, Kemal Gekic, Laurent Cabasso, Muza Rubackyte ve Gulcin Onay gibi sanatçıların ustalık sınıflarına katıldı.

Beraber müzik yaptığı sanatçılar arasında Stephan Moeller, Pierrick Boisseau, Çağ Erçağ, Adrien Frasse Sombet, Kenan Tatlici, Mohammad Othman Sidiq, Dima Bawab ve Elena Laborenz bulunmaktadır.
Zina Asfour 2008 yılında dünyanın çeşitli bölgelerinden  değişik müzisyen ve bestecileri yeni müzik alanında cesaretlendirmek ve desteklemek için kurduğu Ateek Enstitüsünün bir parçası olan The Ateek Ensemble ile çalışmalar yapmakta, içinde doğuya ait melodileri barındıran eserler üretmektedir.  Ateek Ensemble 2011'de AFAC'nın sponsorluğunda ilk albümü olan 'Troubadour'u çıkarttı. Arap çağdaş müzik bestecilerinden Iyad Mohammad, Dia Succari, Haytham Sukkarieh, Tarek Younis ve Joelle Khoury'nin yapıtlarına yer verildiği bu albümün bir çok konserini gerçekleştirdi. sanatçı şimdilerde Ateek Ensemble, kanun, çello ve piyano için 'Tricoter' projesi üzerine çalışmaktadır.